Jdi na obsah Jdi na menu
 


IV. Všechno špatně. Velká bitva přichází

12. 3. 2010

1 Brian běžel chodbami hradu a vyhýbal se zakukleným postavám. Běžel, jak nejrychleji dokázal, bylo životně důležité přiběhnout na to místo včas. Musím tam být včas. Musím tam být včas, opakoval si v duchu, když míjel portrét sira Cadogana. Nohy ho už bolely, ale musel běžet dál, ikdyž už skoro nepopadal dech. To bylo teď jeho poslání. Ať tam doběhnu včas. Prosím!

2 Lucius stál u okna v Brumbálově pracovně. Brumbál stál za svým psacím stolem a Eleanor stála celá roztřesená z toho, co musí udělat. „Lucius,“ ozval se Brumbálův hlas. Lucius se však stále díval z okna na smrtijedi běžící do hradu. „Zařídil jsi vše?“ zeptal se Brumbál starostlivě. Nebál se o svůj život, ikdyž věděl, že o něj brzy přijde. „Ano. Stency bude v pořádku a Potter pod dozorem.“ Odpověděl Lucius chladně, ale prali se v něm emoce. „To jsem rád, Luciusi. Na Vás je vážně spolehnutí. Budou to těžké časy.“ Vzdychl Brumbál. „Ano“ souhlasil Lucius. „Bez Vás to budou těžké časy, Brumbále. Měl byste nejspíše vědět“ Lucius pomalu otočil hlavu, ve tváři se mu zračila bolest a znechucení nad činem, který následoval. „Považoval jsem Vás za svého otce“ řekl Lucius tiše a na chvíli se přímo zadíval Brumbálovi do očí, které se zalily slzami. „Děkuji, Luciusi“ hlesl Brumbál a Lucius mě znovu svůj chladný obličej. „Eleanor“ šeptl Lucius a prošel kolem ní kde dveřím. Eleanor roztřeseným hlasem křikla: „Avada kedavra“

3 Stency se krčila na trávě na pozemcích školy. „Jokere!“ vykřikla, když se k ní přibližoval. „Ne! Neopovažuj se na mne vztáhnou ruku!“ vykřikla Stency a v ní se odehrával naprostý chaos. „Ale, ale někdo se tu chce chovat jako její matka!“ vykřikl Joker. „Taky na mě řvala ať na ni nesahám a jak si to potom užila!“ Stency si zacpala dlaněmi uši a Joker se olíznul. „Co budeš dělat? Teď když jsi sama!“ Zčistajasna, když Joker pozvedl svůj nožík k hození, se objevilo světlo. Byla to světelná stěna, která bránila Jokerovi projít dál a ještě ho odhodila několik metrů do vzduchu. Když dopadl na zem Brian už stál před Stency. Stency chtěla vidět jeho tvář, ale před oči ji padla mlha a ona upadla do bezesného spánku.

4 Justin doběhl do Vstupní síně, kde byli všichni profesoři a bránili vstupu smrtijedů. Moc se jim to nedařilo. Velká bitva, pomyslel si Justin a pousmál se. „Pane McFriggana!“ vykřikla McGonagalová. „Okamžitě se vraťte na svou kolej!“ rozkázala. Justin se však pustil do boje hned s prvním smrtijedem. „Impedimenta!“ vykřikl Justin a tělo smrtijeda se vzneslo do vzduchu a narazilo do stěny. „Dilesium!“ vykřikl Justin znovu a dva zasažené smrtijedy to oslepilo. „Výborně, McFriggana“ pochválila Justina profesorka Prýtová, ale zasáhla ji mučící kletba. Vyslána nikým jiným, než Belatrix Lestrangovou.

5 Joker se zvedl ze studené trávy a otřel si cípem rukávu krev ze rtů. „Briane, Briane, doma tě neučili, že rušit pár je nevychovanost!“ zasyčel Joker a Brian se připravil k boji. „Dost keců!“ křikl Brian. „Teď už ani nenaučí“ Joker se začal temně a hlasitě smát. „Tak dost!“ vykřikl Brian a vrhnul po Joker mučící kletbou, ten uskočil a zachechtal se. „Nemám na tebe čas!“ syknul Brian vzal Stency a namířil hůlkou na sebe. „Portus!“ Brian zmizel i se Stency, Joker chvíli jen civěl. „Briane!!!“

1 Objevili se v ospalé vesničce. Stency ležela nejspíše v bezvědomí v Brianově náručí. Nikdo nebyl venku a pouliční světla vrhala proti husté tmě jen slabé světlo. Brian rychle zamířil napříč vesnicí, až došel k domu, kdy bydleli jeho rodiče, které unesl Joker. Podle toho co mu napsal Lucius v dopise je tento dům chráněn Fideliovým zaklínadlem*, což znamená, že Lucius je strážcem tajemství a nikdo jiný to říct nemůže. Brian rozrazil dveře a položil Stency na pohovku v obývacím pokoji. Musel něco udělat, ale co? Vrátit se tam? Musel přece Stency hlídat.

2 Lucius sešel pomalu dolů. Slyšel pád Brumbálova těla na stůl a poté na podlahu. Bylo mu z toho zle. Počkal na Eleanor dole pod schody a když posmutněla sešla dolů chytil ji za ramena. „Teď musíš udělat přesně co ti řeknu, jasné?“ Eleanor přikývla a Lucius pokračoval: „Musíš najít Pottera a jak ho znám bude nejspíše v ohnisku bitvy, ve Vstupní síni. Musíš ho nějak nenápadně unést, aby si toho nevšimli profesoři, studenti a už vůbec ne Smrtijedi, rozumíš? Potom ho vezmeš na tuhle adresu“ podal ji papírek. „ Ten dům je chráněn Fideliovým zaklínadlem.“ Chvíli bylo ticho. „Co ty?“ zeptala se, když si prohlížela papírek s adresou. Lucius se zarazil. „Musím za Pánem Zla. Osvětlit mu situaci. Přijdu jakmile to bude možné.“ Přikývla. „Teď jdi“ popohnal ji Lucius.

4 Justin se právě probojoval až k bráně, kterou se snažil maličký profesor Kratiknot zavřít. Pomáhal si hůlkou, ale smrtijedů bylo hodně. „Bombarda!“ vykřikl Justin a spousty smrtijedů do roztrhalo a odhodilo směrem ven. Pousmál se svému kouzlu a profesor Kratiknot byl zřejmě nadšený, pobízel ho, aby pokračoval. „Bombarda maxima!“ vykřikl Justin. Odhodilo to všechny smrtijedy, ale i profesory a bojující studenty. Když se Justin znovu rozkoukal zjistil, že udělal velkou hloupost. Zranil profesora Kratiknota. Co bylo, ale horší zničil Vstupní bránu. „McFriggana“ zaječela profesorka McGonagalová. Všichni se sbírali ze země. „Kde je Harry?“ vyjekla Hermiona. Cože? Harry! Justin se rozběhl k Hermioně. „Kde je?!“ zeptal se Justin. „Nevím. Před chvíli stál vedle mě!“ vyjekla. Najednou uslyšeli příšerný hlas, Justin ho odněkud znal. Z Prasinek! Byl to hlas Jokera. Belatrix, která už byla na nohou, se vyděšeně podívala po smrtijedech. „To jste mi nemohli říct, že je tu i Joker?!“ křikla na smrtijeda nejblíže a chytila ho pod krkem. „Netušil jsem, že to nevíte!“ vyjekl smrtijed a Belatrix se dala na úprk z Bradavic. „Pokračujte!“ křikla od zničené brány Belatrix a mizela v šeru.

5 Joker těžce oddechoval, tohle neočekával ani ve svých nejdivočejších snech. Greene, zachránil Stency a společně utekli. Teď musí splnit úkol Pána Zla. Musí obsadit Bradavice. Olízl se a vytáhnul si hůlku a zamířil do Vstupní síně, odkud vycházelo nejvíce hluku. Potěšili ho hned dvě věcí. Hlavní brána byla zničená nějaký mocným kouzlem a většina obránců Bradavic byla zraněna. Joker vstoupil do Vstupní síně a zdvihl na hlavu hůlku. „Bradavice jsou pod naší kontrolou!“

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 2
Celkem: 62615
Měsíc: 1693
Den: 59