Jdi na obsah Jdi na menu
 


IX. Já tu sviňi zabiju!

20. 5. 2010

1 „Lucius!!“ zakřičel mocně Brian, když uviděl záblesk zeleného světla a Luciusovo tělo, teď připomínající hadrovou panenku, odlétlo dozadu, kde narazilo do stěny. Luciusova hůlka dopadla na podlahu kousek od Briana a dokutálela se k jeho nohám. Brian moc dobře věděl, že po smrtící kletbě neměl Lucius šanci k přežití a to nemluvme o intenzitě, kterou ji Belatrix vyslala.

Brian urychleně zvedl Luciusovu hůlku, zastrčil si ji za pás a, při uhýbání jedné z kleteb červené barvy, vyskočil z okna. Okamžitě se rozběhl, co nejdál od panství, kde se konala dnes večer poprava. Někdo je zradil, ale kdo?

3Stency přecházela po kuchyni s šálkem kávy v rukou. Musela se přiznat, že byla nervózní. Málem jí vypadl udýchaný Brian. „Tak co?“ vyzvídala Stency. „Co se stalo? Kde je Lucius?“ Brian místo odpovědi ukázal Luciusovu hůlku. Stency si ji od něj vzala a vše ji bylo jasné, ale nechtěla tomu uvěřit.  „Nejspíše ví polohu tohoto domu. Tak odsud zmiz. Já jdu pro Pottera.“ Objasnil Brian a vyrazil k ložnicím.

Po Stencyině kamenné a dokonalé tváři stékaly slzy. Její jediný ochránce byl teď mrtev a to díky Eleanor, která zradila. Hodlala pomstít Lucius, zabít Eleanor.

4Justina probralo dloubnutí do ramene. Otevřel oči, vše se zdálo být v pořádku. Ležel ve společenské místnosti na pohovce a na něm ležela Joanna, která tiše oddychovala. „Justine?“ ozval se hlas vedle pohovy a Justin se otočil. Stál tam student nebelvíru o rok starší, než on. Znal ho jen od vidění. Justin se pomalu sesunul Joannu na pohovku a postavil se. „Potřebuji ti něco ukázat“ prozradil student a zamířil portrétem na chodbu. Justin se k němu po chvíli váhavě připojil.

5Joker se postavil. Stál uprostřed nakresleného bílého kruhu se znaky a v ruce držel pergamen se seznamem osob, které použili toto přemístění. Joker se vítězoslavně usmíval a vyrazil do Malfoyovi vily.

 

1Brian se s Harrym přemístil do Prasinek. Byla ještě hluboká noc a náměstí osvětlovaly pouliční lampy. Harry pod svým neviditelným pláštěm a Brian oblečen do černého pláště s kápí zamířili k hospodě Prasečí hlava. „Co děláme tady?“ vyzvídal Harry. „Pod svícnem je největším tma“ objasnil Brian a zabušil na dveře Prasečí hlavy.

3Stency šla lesem zahalená ve svém černém plášti “bývalého“ Smrtijeda. Našla ji velmi rychle, ani tomu sama nevěřila, jak to bylo jednoduché. „Zpytuješ svědomí?“ ozval se chladný a nemilosrdný hlas Stency. Eleanor se otočila, stála na kamenném útesu, pod ní bylo jen moře. „Co tu chceš?“ zasyčela na Stency, která ještě stálas na kraji lesa. „Tvou hlavu“ objasnila Stency. Eleanor se uchcechtla a vytáhla hůlku. Stency však byla mnohem rychlejší a Eleanor se zábleskem zeleného světla přepadla přes útes.

4Justin se při noční procházce hradem dozvěděl spousty věcí, ale vstřebal jen některé, protože si dával pořád pozor, jestli někde nejsou smrtijedi.  Dověděl se, že ten student se jmenuje Ernie a vede oddělení v Bradavicích, které patří Spolku hadích hlav, který založil Lucius Nachio. Právě vedl Justina do Komnaty nejvyšší potřeby, kde byl štáb.

Komnata nejvyšší potřeby vypadala velice zvláštně. Byla velká obdélníková místnost bez oken, ale se spoustou světly. V místnosti bylo spousta psacích stolů. U pár stolů seděli studenti a listovali pergameny. Strop vypadal fantasticky, jako kdyby se po něm plazilo miliony hadů, kteří nějaký zázrakem nepadali dolů. Jako kdyby měli obrácenou gravitaci. V místnosti byli pouze čtyři dveře, prvními přišli. Dveře nalevo vedly do spací části, dveře napravo vedli do jídelny a dveře naproti nim vedli do Prasečí hlavy. Tohle všechno mu Ernie prozradil.

Najednou se otevřely dveře, které vedly Prasečí hlavy a do haly vstoupil Brian a hned za ním Harry. „Briane? Harry?“ vydechl Justin šťastně. „Ahoj Justine. Potřebuji s tebou mluvit Ernie“ řekl Brian a společně s Erniem se postavili dál od Harryho a Justina. „Lucius je mrtvý“ informoval jej Harry a Justin vykulil oči. „Ten, co založil spolek?“ otázal se Justin a Harry přikývl.

5Joker dorazil do Malfoyovi vily a byl velice rozezlen, protože přišel o tak náramnou zábavu, jako byla poprava členů Spolku. Odkráčel za Pánem Zla a předal mu seznam deseti lidí, co použili přemístění z hlavního štábu Fénixova řádu. „Dobrá, Jokere. Poprav tu Weaslyovic šmejdku a přiber k tomu celou jejich rodinu.  Potom toho Briana Greenea, Kinglesleyho Pastorka a tu Červotočkovou.“ Obeznámil Jokera s novým úkolem Pán Zla.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 1
Celkem: 60667
Měsíc: 1611
Den: 52