Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIII. Útok na Zmijozelova dědice

16. 5. 2010

1Objevili se na nějaké cestě. Kolem ani živáčka, vypadalo to tady jako na mudlovském předměstí. Brian se podíval kolem. Členové Fénixova řádu se rozprchli po cestě a začali se přemisťovat. Molly ho chytila za ramena. „Briane, upozorni Luciuse. Tohle se nemělo stát. Musím domů“ šeptla pak tiše, odbrouzdala se do tmy a přemístila se. Brian stál jako omráčený a nevěděl, co dělat dřív. Vrátit se do hlavního štábu Fénixova řádu už nemohl a vůbec se mu nechtělo do jeho domu. Za Luciusem. Přemístil se.

2Lucius seděl v komnatě nejvyšší potřeby a poslouchal, co se děje uvnitř hradu. „Trestá se tu úplně za vše. Kdyby přišli na Komnatu, nejspíše by nás za tohle zabili. Jediný, kdo pořád odporuje se podřídit novým pravidlům je Justin. Je z pátého ročníků a má docela výdrž. Vyzkoušel Cruciatus snad ode všech Smrtijedů. Umbridgeová neví, co s ním“ Lucius se pousmál, kdy slyšel o Justinovi. Znal ho jen od vidění a teď se mu zdálo, jako kdyby jej viděl kdysi dávno. „Ernie, poslouchej“ šeptl Lucius a naklonil se ke studentovi Mrzimoru. „Justin musí zůstat naživu. V tom nejhorším případě ho dostaň sem.“ Ernie přikývl, ač nevěděl, co Lucius zamýšlí.

3Stency seděla v křesle a poslouchala, co se stalo. Bylo tomu už nejméně hodina, co Brian přišel. Nevadilo jí, že Fénixův řád už není. Pozorovala, jak chladně Eleanor propaluje Briana očima. „Lucius tohle neuslyší rád“ poznamenala Stency s úsměvem. „Co neuslyším rád?“ ozval se Lucius hlas z předsíně. Eleanor se ohlédla. Lucius přešel do místnosti a díval se tázavě po všech přítomných. Do vysvětlení se dala Stency, která to jen srhnula: „Fénixův řád je zničen. To se dalo čekat, po Brumbálově smrti.“ Lucius stál jako opařený ve dveřích. „To není možné“ šeptl a díval se do prázdna. Stency myslela, že sebou práskne o zem. Lucius se však po pár minutách vzpamatoval. Otočila se na Briana:„Svolej bojovníky Spolku. Zaútočíme na Pána Zla“

4Justin seděl ve Společenské místnosti. Profesorka McGonagalová hned odešla, nejspíše šla za Umbridgeovou, jenže ta jí jistě nepomůže. „Panebože“ vyjekl dívčí hlas. Justin se otočil. Na schodišti stála v županu Joana. „Justine, co se ti stalo?“ ptala se vyděšeně, když přeběhla k němu a dívala se mu na obličej. „To nic“ zachraptěl Justin a usmál se. Joana se prsty jemně dotýkala jeho tváře. Oba si pohlédli do očí. „Joanno, já… „ pokusil se něco říct Justin. Joanna se k němu naklonila a políbila ho.

5Joker si prohlížel namalovaný kruh bílou svěcenou křídou. „Tohle vůbec neznám“ zašeptal, olízl se a dokola chodil kolem kruhu. Prohlížel si ho, četl si slova a prozkoumával znaky. „Tohle je nějaké čarodějná technika na transport?“ brblal si pod vousy. „Pokud mám pravdu, zjistím, kdo tohle použil a kdo se tím přemístil“ Joker se nebezpečně usmál a sklonil se blíž ke znakům.

 

1Druhého dne večer byli všichni nachystaní. Brian a dalších deset lidí ze Spolku jen čekali na Luciuse, který je povede útokem na Malfoyovic vilu. „Odvolej ten útok na základnu Pána Zla!“slyšeli Eleanorin hlas z předsíně. Brian vzhlédl k zavřeným dveřím. „Nic odvolávat nebudu.“odmítl Lucius a otevřel dveře do kuchyně. „Jdeme“ přikázal a všichni se zvedli a zamířili před dům. Lucius šel Brianovi v patách. „Pokud tam půjdeš, bude to tvoje smrt“ křikla Eleanor z domu, zatímco Lucius došel k houfu čarodějek a kouzelníku.

2Hromadně se přemístila před Malfoyvo panství. Byl to snad poslední výkřik zoufalství, když Lucius nechtěl probrat žádný plán. Myslel si snad, že chvilka překvapení jim na jejich stranu přivede vítězství. „Tak jdeme“ zvolal Lucius a všichni za ním slepě běželi. Bylo snad nutné, aby je Lucius vedl na smrt? Viděla nad to samé, co jejich vůdce? „Bombarda!“ zaburácel Lucius a hlavní dveře sídla se rozlétly na třísky. Všichni ze Spolku najednou strnuli. Naproti nim stála spousta Smrtijedů a v čele stála Belatrix. Čekali snad na ně? Kdo jim prozradil o tom útoku? Lucius byl zaskočen snad nejvíce ze všech přítomných. Belatrix se pobaveně uchechtla a vrhla se do boje se smrtijedy v patách.

„Ty už nám dělat problémy nebudeš!“ křikla Belatrix v souboji s Lucius a vrhla po něm smrtící kletbu.

 

3Stency jen přecházela po pokoji. Nevěděla vůbec, co se děje. Nechali ji odříznutou od okolního světa. Dokonce i Eleanor odešla. Vyrazila směrem do kuchyně, kde si udělal šálek čaje, a posadila se do křesla. Nezbývalo jí nic jiného, než čekat na zprávy.

4Justin seděl na pohovce a Joana měla hlavu v jeho klíně. Hermiona seděla v křesle a Ron u jejich nohou. „Mám takový pocit, že Umbridgeová zase chystá nějaký podraz“ řekl Hermiona, když si pohrávala s Ronovými vlasy. „A my nemůžeme dělat vůbec nic.“ Přidal se Justin a Joana jen pozorovala oheň. „Harry může být rád, že tu není. Nejspíše by ho vydali Voldemortovi“ usoudil Ron. „Ale jak víme, že je v pořádku?“ zapochybovala Hermiona. „Víš přece, že Voldemort, by hned rozhlásil do světa, že zabil Harryho Pottera“ argumentoval Ron a Hermiona usoudila, že má pravdu, ale co když je už mrtvý?

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 2
Celkem: 60671
Měsíc: 1614
Den: 55