Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adelaide

12. 5. 2011

Včera odpoledne našli na zahradě rodiče želvičku, tedy želvu. Má totiž krunýř 20 x 13, takže počítám, že je dospělá. Vypadá, že fyzicky je kromě prvního prasklého oddílu karapaxu (což je horní krunýř) a uloke levé horní části plastronu (dolní část).
Včera večer projevovala jistou tenzi (úzkostní stavy), měla průjem a bála se kontaktu, ale ráno bylo vše jinak. Je velice společenská a na člověka nejspíše zvyklá. Pojmenoval jsem ji prozatimně Adelaide. Poznal jsem, že se jedná o samičku, díky delším drápkům na zadních končetinách.
Dnes odpoledne byla vyvenčená, kde se napapala, poté okoupána a namazána. Teď si zalezla do koutku pokoje a spinká. Vzhledem k sípání, o kterém jsem se dočetl, že je příznaku zápalu plic, jsem ji přikryl.
Zítra ji zvážím a pokud se přes víkend nezlepší její sípání (možná je to proto, že byla dlouho venku), budu muset jít s její maličkostí k veterináři. 

Máma říká, že bych si na ni neměl moc zvykat, protože se mohou ozvat majitelé, kteří by si ji mohli chtít vzít nazpět. Pozdě, už si ji chci nechat, ale kdyby se přeci jen někdo ozval....tak se s ní budu muset rozloučit.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 1
Celkem: 63589
Měsíc: 1379
Den: 32