Jdi na obsah Jdi na menu
 


druhý díl: Nemilé překvapení

16. 11. 2010

Panda Hvězdička se vydal ze svého lesní příbytku k Brumlíkovu domečku. Brumlík mu chtěl včera něco říct, ale díky nečekané návštěvě, se k tomu už nedostali. Hvězdička byl totiž strašlivě zvědavý panda.
Brumlíkův domeček se zdál být opuštěný a když Hvězdička zkalepal na dveře, nikdo se mu neozval a ani nikdo neotevřel, nakoukl tedy dovnitř jedním z okének. Nezahlédl však vůbec nikoho. Brumlík nebyl doma.
Určitě se brzy vrátí, pomyslel si Hvězdička a usadil se na seschlý pařez. Netrvalo dlouho a pana se začal nudit. Pohrával si s trávou okolo, ojedl ostružinový keř. Když se začal opravdově nudit, ale strašlivě nudit a dostal taky strach, že se medvídkovi něco stalo, kolem si razila bábinka žížalka Křížalka. Když bábinka viděla pandu ta ustaraného ihned zvolala:
„Hvězdičko, cožpak tu provádíš, hmm?“
„Jé bábinka Křížalka“ usmál se panda, ale jeho úsměv hned zmizel. „Čekám tu na Brumlíka a už dlouho. Bojím se o něj, protože už je to dlouho, co je pryč“ vyjasnil.
„Na něj ani nečekej“ zahlaholila. „Ráno odešel do lesní nemocnice. Je mi však velice zvláštní, že ti o tom nepověděl“
„Chtěl“ přiznal Hvězdička.

 

 

 

Panda chtěl ještě vědět, proč do nemocnice Brumlík šel, ale bábinka už nic víc nevěděla a proto Hvězdička nemeškal a vyrazil do lesní nemocnice. Pan doktor mu však nesměl nic prozradit a nechtěl ho za Brumlíkem pustit, jelikož byl po operaci. Panda se vyděsil, ale doktor ho uklidnil, že je už v pořádku. Jen tu pár dní bude ležet, že má příjít zítra.
Hvězdička se šoural zpátky do lesa, byl smutný, zklamaný a měl o Brumlíka strach. Vracel se tedy, ale nedorazil ke svému příbytku, nýbrž k Brumlíkovu domečku. Rozhodl se, že k němu na chvíli zajde a bude dělat, že je doma. Proto opatrně otevřel dveře, tohle nikdy nikdo neudělal, aby šel sám do cizího domečku. Panda za sebou zavřel dveře a rozhlédl se. Vypadalo to tu chladněji a nepřivětivěji, než  když byl Brumlík doma.
Hvězdička si ze spížky vytáhl medík a celý ho spapal a následně se unavený a zničený zachumlal do Brumlíkových přikrývek na lůžku.
„Ať jsi v pořádku“ zašeptal panda, než usnul.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Hvězdička, 17. 11. 2010 10:53)

Ať jsi v pořádku, Jakeí .. *smutně šeptá*

 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 3
Celkem: 60667
Měsíc: 1611
Den: 52