Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvaha o lásce

5. 3. 2010

Milovali jste někdy? V tom případě znáte i bolest, která jde s láskou ruku v ruce. Láska a bolest ruku v ruce jdoucí. Nikdy nezemřou, nikdy se jich nenabažíme. Milovat je jako jít dobrovolně po bolestné cestě. Proč vlastně milujeme? Když milovat, tak si vědomě ubližovat. Když nemilovat, tak vědomě umírat. Láska je slovo, je pomíjivá, ale bolest zůstane navždy. Sužuje nás a dohání k šílenství. Je tedy bolest silnější, než láska?

Proč si ubližujeme? Proč to děláme? Odpověď jsem v sobě hledal, až jsem se k ní dostal. Jsme totiž masochisti. Líbí se nám trpět, tak jako se nám líbí milovat. Hraje u toho roli i pud sebezáchovy. Bez lásky bychom zemřeli.  Sám jsem poznal lásku i bolest, kterou trpím. Většina lidí si představuje pod pojmem láska nebo milovat někoho s kým chodí, s kým tráví čas anebo s kým bydlí. Láska je pro mne něco důležitého a cítím ji k mnoha lidem. Ať k rodině (mé matce), mým přátelům, kteří pro mě něco udělali, mým přítelkyním. Lásku můžete cítit ke komukoli, i ke zvířeti. Někdo ji však rozlišuje, nemyslím si, že nějaké rozlišování lásky je správné.

Někdy mám chuť zemřít, ale uvědomím si, že jsou tu lidé, kteří by mou ztrátou trpěli. Lidé co mě milují, co mně nenávidí. Všichni by smutněli. Proto tu musím zůstat a třeba i dál trpět. Zůstávám pro ty, co miluji a pro ty, co milují mne. Neznáte nikoho takového? Věřte, najde se aspoň jeden člověk ve vašem okolí.

Nejbolestnější, co jsem kdy zažil je, když vám přítel řekne, že nemá smysl žít, nikdo ho nemiluje a všichni na něj kašlou. To je to nejbolestnější, co můžete říct někomu, kdo vás miluje. Zažil jsem to víckrát a vždycky mi to strašně ublížilo a byla jediná věta, kterou jsem jim na to řekl: „Já tě miluji! Já se o tebe zajímám! Jsem tady! Jsem s tebou! Jsem tu pro tebe!“

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

................-,,,,,,,,,,,,,

(Krvavá šmoulinka, 19. 6. 2010 23:01)

I pro ten jediný okamžik plný Lásky se vyplatí žít ..

....

(Daniel, 12. 3. 2010 23:13)

... Dle mého názoru láska je pro nás tak vzdálený pocit,(věc) že ji nikdy nebudeme schopni pochopit a plně prožívat .... nechci tím říct že nemá smysl zkoušet se zamilovat ale nemůžeme na 100% vědět o co jde .. osobě kterou milujeme .....:-(

=^_^=

(Kagome/Kurama, 11. 3. 2010 19:06)

A proto se lásce vyhýbám na sto honů, ta bolest mi za to opravdu nestojí. Je to jako obojek, který jednou sevře krk a pak se těžko sundává...neuvěřitelný handicap. Díky bohu za tu imunitu, kterou jsem prozatím obdařena.

...........

(keiri, 6. 3. 2010 19:13)

Jedna věc je milovat osobu, ale druhá věc je jí uvěřit tu lásku, o které ti říká. Říka, že tě miluje.
Je těžké ji uvěřit, když jsi zažil sklamání a znova tu bolest nechceš zažít, protože to stále bolí, i když je to už hrozně dávno, ale ty to nemáš dořešené a nikdo ti s tím nechce pomoct. Hm.. nebo spíše neví jak. A nebo na tu žádost o pomoc zapoměli.

Bylo...

(Kacii, 5. 3. 2010 17:37)

Bylo by moc lehký napsat, že nemám slov a že je to moc krásný, ale to se mi pro tohle zdá jako urážka, proto budu mlčet a půjdu si to přečíst znovu...

 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 1
Celkem: 60667
Měsíc: 1611
Den: 52